Hae kesätöihin Taysiin

Kesäksi töihin

Kesäsijaishakumme on alkanut. Löydät alta listauksen tehtävistä, rekrytoivista yksiköistä, yhteyshenkilöistä ja ajanjaksoista.

Hae kesäsijaispaikkoja

Sairaanhoitajat

Hoitotyön palvelualue Tays Hatanpää, Tays Valkeakoski ja Tays Sastamala

Sairaanhoitajat, Tays Hatanpää, Tays Valkeakoski ja Tays Sastamala
Kirurgian, geriatrian, sisätautien ja kuntoutuksen vuodeosastoille, leikkaussaleihin ja poliklinikoille
Ajalle: 2.5.–30.9. tai sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Aino Hynynen, puh. 044 485 8694


Verisuonikeskus, Kuvantamiskeskus- ja apteekkiliikelaitos

Sairaanhoitajat, verisuonikeskus
Ajalle: 2.5. –30.9. tai sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilö: ensisijaisesti palvelupäällikkö Päivi Stenberg, puh. 044 485 9007 ja varahenkilönä osastonhoitaja Annika Sárosi, puh. 044 472 8061
 
Sairaanhoitaja (perioperatiivinen), verisuonikeskus
Ajalle: 2.5. –30.9. tai sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilö: ensisijaisesti palvelupäällikkö Päivi Stenberg, puh. 044 485 9007 ja varahenkilönä osastonhoitaja Annika Sárosi, puh. 044 472 8061.

Kliininen fysiologia, Kuvantamiskeskus- ja apteekkiliikelaitos

Sairaanhoitajat, kliininen fysiologia
Ajalle: 2.5. –30.9. tai sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilö: ensisijaisesti palvelupäällikkö Päivi Stenberg, puh. 044 485 9007 ja varahenkilönä osastonhoitaja Sari Palo, puh. 03 311 66374.

Sairaanhoitaja-laboratorionhoitaja, kliininen fysiologia
Ajalle: 2.5. –30.9. tai sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilö: ensisijaisesti palvelupäällikkö Päivi Stenberg, puh. 044 485 9007 ja varahenkilönä osastonhoitaja Sari Palo. puh. 03 311 66374.
Sairaanhoitajan tutkinnon lisäksi laboratorionhoitajan/bioanalyytikon tutkinto.

Keuhko-, iho- ja allergiasairaudet 

Sairaanhoitajat, keuhkosairauksien vuodeosasto 
Ajalle: 23.5.–28.8.
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Sirpa Paananen, puh. 03 311 63291, sirpa.paananen@pshp.fi
Ensisijaisesti tutkinnon suorittaneet. Myös yli 140 op suorittaneet opiskelijat otetaan huomioon.
 
Sairaanhoitajat, keuhko- ja ihosairauksien vuodeosasto 
Ajalle: kesä – elokuu 2022
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Kristiina Sisto, puh. 03 311 63292, kristiina.sisto@pshp.fi
 
Sairaanhoitaja, ihotautien avohoito 
Ajalle: 13.6.– 21.8.
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Sanna Moksén, puh. 03 311 65553, sanna.moksen@pshp.fi
 
Sairaanhoitaja, hengitystukiyksikkö 
Ajalle: kesä – elokuu 2022
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Tiina Nysten, puh. 044 485 9048, tiina.nysten@pshp.fi 


Sisätaudit 

Sairaanhoitajat, sisätautien päivystysosasto 
Ajalle: 23.5.–4.9. ja 4.7.–25.9.
Yhteyshenkilö: ensisijaisesti osastonhoitaja Ritva Nuuttila, puh. 03 311 69124, ritva.nuuttila@pshp.fi  ja varahenkilö apulaisosastonhoitaja Noora Koskimäki, noora.koskimaki@pshp.fi
Yksi sijaisista voi olla sairaalatyökokemusta omaava lähihoitaja.
 
Sairaanhoitajat, sisätautien ja reumakeskuksen vuodeosasto 
Ajalle: kesä – elokuu 2022
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Sanna Lahtela, puh. 03 311 63150, sanna.lahtela@pshp.fi
 
Sairaanhoitajat, infektiovuodeosasto 
Ajalle: 23.5.–25.9. ja 4.7.–4.9.
Yhteyshenkilöt: ensisijaisesti osastonhoitaja Kirsi Iso-Kungas, puh. 03 311 67861, kirsi.iso-kungas@pshp.fi ja varahenkilö apulaisosastonhoitaja Nina Alaluusua
 
Sairaanhoitajat, verisairauksien keskus
Ajalle: 1.6.–31.8.
Yhteyshenkilö: Anna Silvennoinen, puh. 044 472 8799, anna.silvennoinen@pshp.fi
 
Sairaanhoitajat, Munuaiskeskus
Ajalle: 30.5–28.8.
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Johanna Mörö, puh. 044 472 8801, johanna.moro@pshp.fi ja vt osastonhoitaja Pirjo Rautjärvi-Sirviö, puh. 044 472 8802, pirjo.rautjarvi-sirvio@pshp.fi
Myös opiskelijat voivat hakea

Gastroenterologia 

Sairaanhoitajat, gastroenterologian osasto 1
Ajalle: 2.5.–25.9. tai sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilö: Osastonhoitaja Tanja Arola, puh. 044 472 9664, tanja.arola@pshp.fi
 
Sairaanhoitajat, gastroenterologian osasto 2
Ajalle: 11.4.–25.9., sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilö: Osastonhoitaja Nina Törmänen, puh. 050 515 0259, nina.tormanen@pshp.fi
 
Sairaanhoitajat, gastroenterologian osasto 3
Ajalle: 2.5. -25.9.
Yhteyshenkilö: Osastonhoitaja Anne Rintala, puh. 03 311 65817, anne.rintala@pshp.fi


Kirurgia 

Sairaanhoitaja, urologian vuodeosasto
Ajalle: 2.5.–25.9.
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Arja Vallivaara, puh. 044 472 8006, arja.vallivaara@pshp.fi
 
Sairaanhoitaja, urologian poliklinikka
Ajalle: 30.5.–4.9. tai 6.6.–4.9.
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Eija Vänskä, puh. 03 311 65522 ja apulaisosastonhoitaja Henna Suominen, puh. 044 472 8443.
 
Sairaanhoitaja (perioperatiivinen), pehmytkirurgian leikkausosasto
Ajalle: 30.5.–4.9. tai 6.6.–4.9.
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Marjukka Ala-Kapee, puh. 03 311 66450 ja Anitta Niinimäki, puh. 03 311 66293. 


Syövänhoito

Sairaanhoitajat, syöpätautien poliklinikka
Ajalle: 2.5.–25.9.
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Merja Kaikkonen, puh. 03 311 63135.
 
Sairaanhoitajat, syöpätautien vuodeosasto 1
Ajalle: 2.5.–25.9.
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Maire Kulmala, puh. 03 311 63332.


Kuntoutus ja psykososiaalinen tuki

Sairaanhoitajat, neurologinen kuntoutusyksikkö ja neurologian osasto (sijaitsevat Hatanpään sairaalassa)
Ajalle: 1.6.–31.8. (aloitus mahdollinen jo huhti-/toukokuussa)
Yhteyshenkilö: Osastonhoitaja Laura Kukkola, puh. 044 485 8916, etunimi.sukunimi@pshp.fi
Myös lähihoitajan tutkinnon suorittaneet sairaanhoidon opiskelijat voivat hakea. 


Neuroalat ja korva- ja suusairaudet

Sairaanhoitajat, aivoverenkiertohäiriöyksikkö
Ajalle: 1.5.–31.9. ja 1.6.-31.8.
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Tiina Salokanto, puh. 03 311 69910, tiina.salokanto@pshp.fi

Sairaanhoitajat, neurologian vuodeosasto 
Ajalle: 30.5.– 8.8. ja 23.5.–30.9.
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Tuula Suikkanen, puh. 03 311 69930, tuula.suikkanen@pshp.fi.
Myös lähihoitajan tutkinnon suorittaneet sairaanhoidon opiskelijat voivat hakea. 

Sairaanhoitajat, neurokirurgian ja korva- ja suusairauksien osasto 6
Ajalle: 2.5.–30.9.
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Paula Mertanen, puh, 03 311 64663, paula.mertanen@pshp.fi ja apulaisosastonhoitaja Suvi Laiho, puh. 03 311 69587, suvi.laiho@pshp.fi


Tuki- ja liikuntaelinsairaudet 

Sairaanhoitajat, tuki- ja liikuntaelinkeskuksen vuodeosasto 
Ajalle: 30.5. –28.8.
Yhteyshenkilö: vt. osastonhoitaja Vuokko Metsäpelto, puh. 03 311 69386, vuokko.metsapelto@pshp.fi
 
Sairaanhoitajat (perioperatiivinen), tuki- ja liikuntaelinkeskuksen leikkausosasto 
Ajalle: 16.5.–28.8.
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Anniina Bäckman, puh. 044 472 8409, anniina.bäckman@pshp.fi 
Varahenkilö: apulaisosastonhoitaja Terhi Stein, puh. 03 311 69077, terhi.stein@pshp.fi 
Vain tutkinnon suorittaneet.


Silmätaudit 

Sairaanhoitajat (perioperatiivinen), leikkaustoimintaan
Ajalle: 30.5.–28.8.
Yhteyshenkilö: apulaisosastonhoitaja Piritta Lamberg, puh. 03 311 65894, piritta.lamberg@pshp.fi
Varahenkilö: apulaisosastonhoitaja Minna Virtanen, puh. 03 311 66446, minna.virtanen@pshp.fi
Vain tutkinnon suorittaneet 
 
Sairaanhoitajat, vuodeosastotoimintaan
Ajalle: 30.5.–28.8.
Yhteyshenkilö: apulaisosastonhoitaja Minna Virtanen, puh. 03 311 66446, minna.virtanen@pshp.fi
Varahenkilö: apulaisosastonhoitaja Piritta Lamberg, puh. 03 311 65894, piritta.lamberg@pshp.fi
Vain tutkinnon suorittaneet.  

Sairaanhoitajat poliklinikkatoimintaan
Ajalle: 30.5.–28.8.
Yhteyshenkilö: Osastonhoitaja Pauliina Wallius-Reinvall, puh. 03 311 66604, pauliina.wallius-reinvall@pshp.fi
Varahenkilö: Osastonhoitaja Ulla Syvänen, puh. 03 311 65636, ulla.syvanen@pshp.fi
Ensisijaisesti tutkinnon suorittaneet.


Lastentaudit 

Sairaanhoitajat, lastentautien vastuualue
Ajalle: 30.5. –28.8.
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Satu Mäkelä, puh. 03 311 65470, satu.l.makela@pshp.fi
Varayhteyshenkilö: osastonhoitaja Janne Räsänen, puh. 03 311 65571, janne.rasanen@pshp.fi
Myös opiskelijat voivat hakea
  
Välinehuoltaja, lastentautien vastuualue
Ajalle: 30.5. –28.8.
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Satu Mäkelä, puh. 03 311 65470, satu.l.makela@pshp.fi


Nuorisopsykiatria

Sairaanhoitajat, nuorisopsykiatrian vastuualue 
Ajalle: 1.5.–30.9.
Yhteyshenkilö: NUPS rekrytointi Ilkka Lehtonen, puh. 044 472 8066, ilkka.lehtonen@pshp.fi; Osastonhoitaja Matti Kaarne, puh. 050 4679510, matti.kaarne@pshp.fi 
 

Naistentaudit ja synnytykset

Kätilöt, äiti-lapsiyksikkö 
Ajalle: 16.5.–25.9.
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Terhi Päivinen, puh. 03 311 67821, terhi.paivinen@pshp.fi tai ylihoitaja Terhi Virtanen, puh 03 311 66384, terhi.virtanen@pshp.fi
Ensisijaisesti vain tutkinnon suorittaneet
 
Kätilöt, raskaus- ja päivystysyksikkö
Ajalle: 16.5.–25.9.
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Sari Antikainen, puh. 03 311 64219, sari.antikainen@pshp.fi tai ylihoitaja Terhi Virtanen, puh. 03 311 66384, terhi.virtanen@pshp.fi
Ensisijaisesti vain tutkinnon suorittaneet
 
Kätilöt, synnytysyksikkö
Ajalle: 2.5.–25.9.
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Taina Lampu, puh. 03 311 65406, taina.lampu@pshp.fi tai ylihoitaja Terhi Virtanen, puh. 03 311 66384, terhi.virtanen@pshp.fi
Vain tutkinnon suorittaneet 
 
Sairaanhoitajat tai kätilöt, naistentautien yksikkö
Ajalle: 16.5.–25.9.
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Riitta Saarela, puh. 03 311 64512, riitta.saarela@pshp.fi tai ylihoitaja Terhi Virtanen, puh. 03 311 66384, terhi.virtanen@pshp.fi
Ensisijaisesti vain tutkinnon suorittaneet
 
Sairaanhoitajat (perioperatiivinen), leikkausosasto
ajalle 30.5.–25.9.
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Anu Äijälä, puh. 03 311 66564 tai ylihoitaja Eija Korhonen, puh 03 311 69880, eija.korhonen@pshp.fi
Vain tutkinnon suorittaneet


Psykiatria (aikuiset)

Sairaanhoitajat, Tays Pitkäniemi, Tays Sastamala, avohoidon yksiköt Tampereella
ajalle 2.5.–30.9.
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Soile Koivuporras, puh. 03 311 63523 ja sairaanhoitaja Kati Jäppinen, puh. 03 311 63523, TA5.Rekrytointi@pshp.fi


Kehitysvammahuolto

Sairaanhoitajat, nuorten kuntoutusyksikkö 
Ajalle: 1.6.–1.8.
Yhteyshenkilö: Rekrytointisihteeri Susanna Vuonnala, puh. 044 485 9047, susanna.vuonnala@pshp.fi               
Varayhteyshenkilö: osastonhoitaja Kati Ahonen, puh. 050 438 9152, kati.ahonen@pshp.fi 
 
Sairaanhoitajat, lasten tutkimus- ja kuntoutusyksikkö 
Ajalle: 1.6.–1.8.
Yhteyshenkilö: Rekrytointisihteeri Susanna Vuonnala, puh. 044 485 9047, susanna.vuonnala@pshp.fi
Varayhteyshlö: osastonhoitaja Tea Puisto, puh. 050 438 9630, tea.puisto@pshp.fi                                   

Sairaanhoitajat, autismikuntoutusyksikkö 
Ajalle: 16.5.–28.8.
Yhteyshenkilö: Rekrytointisihteeri Susanna Vuonnala, puh. 044 485 9047, susanna.vuonnala@pshp.fi
Varayhteyshenkilö: osastonhoitaja Merita Pentti, puh. 050 464 8478, merita.pentti@pshp.fi
  
Sairaanhoitajat, psykososiaalinen kuntoutusyksikkö 
Ajalle: 30.5.–28.8.
Yhteyshenkilö: Rekrytointisihteeri Susanna Vuonnala, puh. 044 485 9047, susanna.vuonnala@pshp.fi
Varayhteyshlö: osastonhoitaja Päivi Rahkjärvi, puh. 050 438 8473, paivi.rahkjarvi@pshp.fi                   
 
Sairaanhoitajat, psykososiaalinen kuntoutusyksikkö 
Ajalle: 30.5.–28.8.
Yhteyshenkilö: Rekrytointisihteeri Susanna Vuonnala, puh. 044 485 9047, susanna.vuonnala@pshp.fi
Varayhteyshlö: osastonhoitaja Päivi Rahkjärvi, puh. 050 438 8473, paivi.rahkjarvi@pshp.fi  

Päivystys

Sairaanhoitajat, Tays Päivystys Acuta ja Valkeakosken päivystys
Ajalle: Sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Heidi Jokela, puh. 03 311 66415 ja osastonhoitaja Timo Mäkinen (Valkeakosken päivystys), puh. 03 311 67369.


Tehohoito

Sairaanhoitajat, tehohoito
Ajalle: Sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Kati Arbelius-Iltanen, puh. 03 311 66989 ja ylihoitaja Sonja Hietaranta, puh. 03 311 69556


                                                                                                        

Lähihoitajat 

Hoitotyön palvelualue
 
Lähihoitajat, Tays Hatanpää, Tays Valkeakoski ja Tays Sastamala
Ajalle: 2.5.–30.9. tai sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Aino Hynynen, puh. 044 485 8694
 
Keuhko-, iho- ja allergiasairaudet
 
Lähihoitajat, hengitystukiyksikkö 
Ajalle: kesä – elokuu 2022
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Tiina Nysten, puh. 044 485 9048, tiina.nysten@pshp.fi
 
Sisätaudit
 
Lähihoitaja, infektiovuodeosasto
Ajalle: 23.5.–25.9.
Yhteyshenkilöt: ensisijaisesti osastonhoitaja Kirsi Iso-Kungas, puh. 03 311 67861, kirsi.iso-kungas@pshp.fi ja varahenkilö apulaisosastonhoitaja Nina Alaluusua
 
Kuntoutus ja psykososiaalinen tuki
 
Lähihoitajat, neurologinen kuntoutusyksikkö ja neurologian osasto (sijaitsevat Hatanpään sairaalassa)
Ajalle: 1.6.–31.8. (aloitus mahdollinen jo huhti-/toukokuussa)
Yhteyshenkilö: Osastonhoitaja Laura Kukkola, puh. 044 485 8916, etunimi.sukunimi@pshp.fi
Myös lähihoitajan tutkinnon suorittaneet sairaanhoidon opiskelijat voivat hakea.
 
Nuorisopsykiatria
 
Lähihoitajat ja mielenterveyshoitajat, nuorisopsykiatrian vastuualue 
Ajalle: 1.5.–30.9.
Yhteyshenkilö: NUPS rekrytointi Ilkka Lehtonen, puh. 044 472 8066, ilkka.lehtonen@pshp.fi; Osastonhoitaja Matti Kaarne, puh. 050 4679510, matti.kaarne@pshp.fi
 
Psykiatria (aikuiset)
 
Lähihoitajat, Tays Pitkäniemi, Tays Sastamala, avohoidon yksiköt Tampereella
ajalle 2.5.–30.9.
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Soile Koivuporras, puh. 03 311 63523 ja sairaanhoitaja Kati Jäppinen, puh. 03 311 63523, TA5.Rekrytointi@pshp.fi
 
Kehitysvammahuolto
 
Lähihoitajat, nuorten kuntoutusyksikkö 
Ajalle: 30.5.–28.8.ja 16.5.–11.9.
Yhteyshenkilö: Rekrytointisihteeri Susanna Vuonnala, puh. 044 485 9047, susanna.vuonnala@pshp.fi                                                     
Varayhteyshenkilö: osastonhoitaja Kati Ahonen, puh. 050 438 9152, kati.ahonen@pshp.fi   
 
Lähihoitajat, lasten tutkimus- ja kuntoutusyksikkö 
Ajalle: 1.5.-30.9.2022 ja 1.6.-30.8.2022                                                                                        
Yhteyshenkilö: Rekrytointisihteeri Susanna Vuonnala, puh. 044 485 9047, susanna.vuonnala@pshp.fi                                                                                                                      
Varayhteyshenkilö: osastonhoitaja Tea Puisto, puh. 050 438 9630, tea.puisto@pshp.fi
 
Lähihoitajat, autismikuntoutusyksikkö 
Ajalle: 2.5.–28.8. ja 30.5.–4.9.
Yhteyshenkilö: Rekrytointisihteeri Susanna Vuonnala, puh. 044 485 9047, susanna.vuonnala@pshp.fi
Varayhteyshenkilö: osastonhoitaja Merita Pentti, puh. 050 464 8478, merita.pentti@pshp.fi
 
Lähihoitajat, psykososiaalinen kuntoutusyksikkö 
Ajalle: 2.5.–2.10. ja 30.5.–28.8.
Yhteyshenkilö: Rekrytointisihteeri Susanna Vuonnala, puh. 044 485 9047, susanna.vuonnala@pshp.fi
Varayhteyshenkilö: osastonhoitaja Päivi Rahkjärvi, puh. 050 438 8473, paivi.rahkjarvi@pshp.fi    
 

Lääkintävahtimestarit
 

Kirurgia
 
Lääkintävahtimestarit, pehmytkirurgian leikkausosasto
Ajalle: sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Marjukka Ala-Kapee, puh. 03 311 66450 ja Anitta Niinimäki, puh. 03 311 66293.

Lääkintävahtimestarit, tuki- ja liikuntaelinkeskuksen leikkausosasto 
Ajalle: 16.5.–28.8.
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Anniina Bäckman, puh. 044 472 8409, anniina.backman@pshp.fi
Varahenkilö: apulaisosastonhoitaja Johanna Pajala, puh. 03 311 64633, johanna.pajala@pshp.fi 
Vain tutkinnon suorittaneet
 

Röntgenhoitajat

Röntgenhoitajat, radiologia, Tays Keskussairaala, Tays Valkeakoski, Tays Hatanpää, Tays Sastamala
Ajalle: 2.5.–30.9. tai sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilö: ensisijaisesti palvelupäällikkö Riitta Oksanen, puh. 050 428 9000 ja varahenkilö kehittämispäällikkö Erika Kuopio, puh. 050 370 8095 
 
Röntgenhoitajat, toimenpideradiologia, Tays Keskussairaala
Ajalle: 2.5.–30.9. tai sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilö: ensisijaisesti palvelupäällikkö Päivi Stenberg, puh. 044 485 9007 ja varahenkilö osastonhoitaja Annika Sárosi, puh. 044 472 8061)
 
Röntgenhoitajat, isotooppilaboratorio, Tays Keskussairaala
Ajalle: 2.5.–30.9. tai sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilö: ensisijaisesti palvelupäällikkö Päivi Stenberg, puh. 044 485 9007 ja varahenkilö osastonhoitaja Tiina Taatila, puh. 03 311 65467.
 
Röntgenhoitajat, sädehoitoyksikkö, Tays Keskussairaala
Ajalle: sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Jaana Ketola-Hautamäki, puh. 03 311 63200.


Osastonsihteerit

Sisätaudit

Osastonsihteerit, sisätaudit
Ajalle: kesä–elokuu 2022
Yhteyshenkilö: osastonsihteeri Marjatta Pakarinen, puh 03 311 64239, marjatta.pakarinen@pshp.fi
Pätevyysvaatimus terveydenhuollon sihteerikoulutus tai/ja työkokemus osastonsihteerin työtehtävistä erikoissairaanhoidossa.

Gastroenterologia
 
Osastonsihteeri, gastroenterologia
Ajalle: sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Virpi Hietaranta, puh. 044 472 9371.
 
Kirurgia
 
Osastonsihteerit, kirurgia
Ajalle: 16.5.–30.9.
Yhteyshenkilö: apulaisosastonhoitaja Henna Suominen, puh. 044 472 8443.
 
Tuki- ja liikuntaelinkeskus
 
Osastonsihteerit, tuki- ja liikuntaelinkeskuksen poliklinikka 
Ajalle: 16.5.–30.9.
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Asta Liimatainen, puh. 044 485 9043, asta.liimatainen@pshp.fi
Varahenkilö: apulaisosastonhoitaja Jaana Vinnenmaa, puh. 044 472 8711, jaana.vinnenmaa@pshp.fi
Vain tutkinnon suorittaneet
 
Silmätaudit
 
Osastonsihteerit 
Ajalle: 30.5.–28.8.
Yhteyshenkilö: Osastonhoitaja Pauliina Wallius-Reinvall, puh. 03 311 66604, pauliina.wallius-reinvall@pshp.fi
Varahenkilö: Osastonhoitaja Ulla Syvänen, puh. 03 311 65636, ulla.syvanen@pshp.fi
Ensisijaisesti tutkinnon suorittaneet
 
Lastentaudit
 
Osastonsihteeri, lastentautien vastuualue
Ajalle: 16.5.–28.8.
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Helena Rautakorpi, puh. 03 311 67681, helena.rautakorpi@pshp.fi tai osastonhoitaja Merita Inki, puh. 03 311 65712, merita.inki@pshp.fi

Päivystys

Osastonsihteeri, päivystys (kolmivuorotyö)
Ajalle: 2.5.–4.9. tai sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilö: Osastonhoitaja Heidi Jokela, puh. 050 339 4556, heidi.jokela@pshp.fi

Sairaalahuoltajat

Sairaalahuoltaja, sairaala- ja välinehuolto, Palvelukeskus
Taysin eri toimipisteisiin Keskussairaala, Hatanpää, Pitkäniemi, Valkeakoski
Ajalle: 2.5.–30.9. (eripituisia)
Yhteyshenkilöt: ensisijaisesti Elina Virtakoivu, puh. 050 331 9303 ja varalla Tommi Saarinen, puh. 044 485 8557 ja Siiri Susitaival, puh. 050 355 1867