Hae kesätöihin Taysiin

Kesäksi töihin

Kesäsijaishaku on päättynyt. Kiitokset kaikille haussa hakeneille. Ilmoitamme valinnoista viikon 17 aikana.

Tällä sivulla ilmoitamme mahdollisista täydentävistä hauista.

Täydentävät kesäsijaishaut

Voit ottaa suoraan yhteyttä haussa mainittuun esimieheen.

Osastonsihteerit

Osastonsihteerit, sisätaudit
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Maarit Paananen, puh. 03 311 69138, maarit.paananen@pshp.fi

Sairaanhoitajat

Sisätaudit

Sairaanhoitajat, sisätautien ja reumakeskuksen vuodeosasto
Ajalle: aloitus heti - kesto sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Kirsi Formisto, puh. 03 311 63150, kirsi.formisto@pshp.fi
Vain tutkinnon suorittaneet

Sairaanhoitajat, sisätautien päivystysosasto SPÄI
Ajalle: 10.5.–22.8.
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Ritva Nuuttila, puh. 03 311 69124, ritva.nuuttila@pshp.fi
Vain tutkinnon suorittaneet.

Sairaanhoitaja, syövänhoidon poliklinikka
Ajalle:aloitus sopimuksen mukaan - 12.9.2021 asti
Yhteyshenkilö: Osastonhoitaja Merja Kaikkonen

Sairaanhoitajat, verisairauksien keskus
Ajalle: 18.6-18.8.2021 (mahdollisesti aloitus jo aiemmin)
Yhteyshenkilö: Osastonhoitaja Sakari Pihlaja

Gastroenterologia

Sairaanhoitajat, gastroenterologia vuodeosastot
Ajalle: toukokuu - syyskuu 2021
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Anne Rintala puh. 03 31165817, anne.rintala@pshp.fi
Vain tutkinnon suorittaneet.

Sairaanhoitajat, syöpätaudit
Ajalle: kesäkuu - syyskuu 2021
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Anne Raukola, puh. 03 311 63333, anne.raukola@pshp.fi
Osastonhoitaja Maire Kulmala, 03 311 63332, maire.kulmala@pshp.fi
Vain tutkinnon suorittaneet.

Neuroalat

Sairaanhoitajat, vuodeosasto VO6A
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Paula Mertanen, puh. 03 311 64663, paula.mertanen@pshp.fi
Varahenkilö: apulaisosastonhoitaja Suvi Laiho, puh. 03 311 69587, suvi.laiho@pshp.fi
Vain tutkinnon suorittaneet.

Sairaanhoitajat, neurologian poliklinikka, päivätyö
Ajalle: aloitus pikimminen
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Saara Kotakorpi

Tuki- ja liikuntaelinkeskus

Sairaanhoitajat, tuki- ja liikuntaelinkeskuksen osasto, TUOS
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Vuokko Metsäpelto, puh. 050 592 2062, vuokko.metsapelto@pshp.fi
Varahenkilö: apulaisosastonhoitaja Maarit Väisänen, puh. 050 409 0823, maarit.vaisanen@pshp.fi
Vain tutkinnon suorittaneet.

Kuntoutuksen ja psykososiaalisen tuen vastuualue

Sairaanhoitajat, HNE1 ja HNE2
Yhteyshenkilöt: ylihoitaja Seija Alanen, puh. 03 311 64719, seija.alanen@pshp.fi
Varahenkilö: osastonhoitaja Laura Kukkola, puh.  044 485 8916, laura.kukkola@pshp.fi, osastonhoitaja Jaana Pihlajamäki, puh. 044 485 8909, jaana.pihlajamaki@pshp.fi
Vain tutkinnon suorittaneet.

Kuvantamiskeskus- ja apteekkiliikelaitos

Sairaanhoitaja, kliininen neurofysiologia
Ajalle: 12.04. - 25.9.2021, vuorotyöluonteinen jaksotyö (3-vuorotyö)
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Anna-Liisa Sillanpää, puh. 03 311 65491

Sairaanhoitajat, verisuonikeskus
Ajalle: 1.5.2021 tai 1.6. alkaen ja 15.8.2021 tai 30.9. asti
Yhteyshenkilö: palvelupäällikkö Päivi Stenberg, puh. 044 485 9007
Myös opiskelijat voivat hakea.

Tays Hatanpää, hoitotyön palvelulinja

Sairaanhoitajat, Tays Hatanpään orto- ja akuuttigeriatria ja infektio-osastot, kotisairaala
Ajalle: 1.5. - 30.9.2021
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Aino Hynynen, puh. 044 485 8694, ylihoitaja Anu Nyman, puh. 044 485 8208, ylihoitaja Liisa Niemi, puh. 044 485 8084 ja ylihoitaja Mika Virtanen, puh. 050 345 1328.
Vain tutkinnon suorittaneet.

Tutustu myös avoinna oleviin lyhyisiin sijaisuuksiin.