Organisaatio ja yhteystiedot

Pirkanmaan hyvinvointialueen yhteyshenkilöt

Johto

Vt. hyvinvointialuejohtaja
Jukka Alasentie
Puh. 0500 733 620, jukka.alasentie@pirha.fi

Pelastuspalvelut

Pelastuspäällikkö, valmistelukokonaisuuden johtaja (pelastustoimi)
Teemu-Taavetti Toivonen
Puh. 0400 281 288, teemu-taavetti.toivonen@tampere.fi

Viestintä

Viestintäjohtaja, valmistelukokonaisuuden johtaja (mediapalvelu)
Elina Kinnunen, elina.kinnunen@pshp.fi
Puh. 050 529 2003

Viestinnän assistentti (mediapalvelu)
Tiia Viitanen, tiia.viitanen@pirha.fi
Puh. 044 472 2688

Suunnittelija (kansalaisviestintä)
Elina Haapala, elina.haapala@pirha.fi
Puh. 044 472 2714

Suunnittelija (henkilöstöviestintä)
Miina Salmenharju, miina.salmenharju@pirha.fi
Puh. 044 472 2694

Johtava suunnittelija (verkkoviestintä)
Anna-Mari Martikainen, anna-mari.martikainen@pirha.fi
Puh. 044 472 8036

Hallinto

Valmistelukokonaisuuden johtaja
Heli Hirvelä, heli.hirvela@pirha.fi
Puh. 050 434 5466

Hallintoassistentti
Katri Lindberg, katri.lindberg@pirha.fi
Puh. 050 303 7550

Hallintoassistentti
Katri Lielahti,katri.lielahti@pirha.fi
Puh. 044 472 9565

Toimistosihteeri
Susanna Segerman, susanna.segerman@pirha.fi
Puh. 044 472 2784 

Hallintolakimies
Miia Luukko,miia.luukko@pirha.fi
Puh. 044 472 2931

Hallinnon kehittämispäällikkö
Taina Lehmuskoski, taina.lehmuskoski@pirha.fi

Talous

Valmistelukokonaisuuden johtaja
Mikko Hannola, mikko.hannola@pshp.fi
Puh. 040 572 5584

Kehittämispäällikkö
Heidi Pyykkönenheidi.pyykkonen@pirha.fi
Puh. 044 422 2002

Kehittämispäällikkö
Leena Gabrielsson, leena.gabrielsson@pshp.fi
Puh. 040 729 7317

Kehittämispäällikkö
Arto Sarala, arto.sarala@pirha.fi
Puh. 044 472 2678

Kehittämispäällikkö
Else-Mari Vuosjoki,else-mari.vuosjoki@pirha.fi
Puh. 040 842 2488

Kehittämispäällikkö 
Susanna Piri,susanna.piri@pirha.fi
Puh. 044 472 2703

Henkilöstöasiat, HR

Valmistelukokonaisuuden johtaja
Taina Niiranen, taina.niiranen@pirha.fi
Puh. 044 786 5301

Kehittämispäällikkö
Anne Markkula, anne.markkula@pirha.fi
Puh. 044 486 1619

Kehittämispäällikkö 
Paula Vehkala, paula.vehkala@pirha.fi

ICMT

Valmistelukokonaisuuden johtaja
Rami Nurmi, rami.nurmi@pirha.fi
Puh. 050 671 48

Kehittämispäällikkö, digitaaliset palvelut
Aki Lehto, aki.lehto@pshp.fi
Puh. 040 532 7617

Kehittämispäällikkö, tietosuojavastaava
Ida-Emilia Laasonenida-emilia.laasonen@pirha.fi
Puh. 044 472 2780

Muu valmistelu

Valmistelukokonaisuuden johtaja
Tuukka Salkoaho, tuukka.salkoaho@pirha.fi
Puh. 040 806 3086

Kehittämispäällikkö
Eeva Halme, eeva.halme@pirha.fi
Puh. 044 422 2246

Johtava suunnittelija, sote-palvelut
Katja Uitus-Mäntylä, katja.uitus-mantyla@pirha.fi
Puh. 044 472 2687

Vastuuvalmistelija, strategia
Riku Siren, riku.siren@pirha.fi
Puh. 040 133 1590

Kehittämispäällikkö, tietojohtaminen
Kristiina Lumme, kristiina.lumme@pirha.fi
Puh. 044 472 2679

Kehittämispäällikkö, tilat
Mikko Alin, mikko.alin@pirha.fi
Puh. 044 472 2676

Työsuojelupäällikkö
Taru Kotiniitty, taru.kotiniitty@pshp.fi
Puh. 050 407 0919

Asiantuntijaylilääkäri
Suvi Liimatainen, suvi.liimatainen@pshp.fi
Puh. 050 407 0919

Hyvinvointialueen valmistelun avoimet tehtävät julkaistaan kuntarekry.fi -sivustolla.

Kirjaamo

kirjaamo@pirha.fi

Käyntiosoite

Biokatu 12, Finn-Medi 5, 6. krs, 33520 Tampere

Laskutusosoite

Pirkanmaan hyvinvointialue 

Y-tunnus: 3221308-6
Postiosoite: PL 272, 33101 Tampere

Verkkolaskujen välitystiedot

Verkkolaskuoperaattori: Maventa
Välittäjän tunnus: 003721291126
Välittäjän tunnus (pankkiverkko): DABAFIHH
Verkkolaskuosoite (OVT-tunnus): 003732213086

Sähköpostiosoite pdf-laskujen vastaanottamiseen:
invoice-32213086@kollektor.fi

Laskuissa pitää olla mainittuna tilaajan nimi.

Pirkanmaan hyvinvointialueen laskutustiedote 22.7.2021