Organisaatio ja yhteystiedot

Pirkanmaan hyvinvointialueen yhteyshenkilöt

Johto

Muutosjohtaja, hallinto ja järjestäminen
Jukka Alasentie
Puh. 0500 733 620, jukka.alasentie@pirha.fi

Muutosjohtaja, sote-palvelutuotanto ja ICMT
Jaakko Herrala
Puh. 050 329 7166, jaakko.herrala@pirha.fi

Hallintopäällikkö, palo- ja pelastustoimi
Pirkko Lindström 
Puh. 041 7310440, pirkko.lindstrom@pirha.fi

Viestintä

Viestintäjohtaja, valmistelukokonaisuuden johtaja (mediapalvelu)
Elina Kinnunen, elina.kinnunen@pshp.fi
Puh. 050 5292003

Viestinnän assistentti (mediapalvelu)
Tiia Viitanen, tiia.viitanen@pirha.fi

Hallinto

Valmistelukokonaisuuden johtaja
Heli Hirvelä, heli.hirvela@pirha.fi
Puh. 050 4345466

Talous

Valmistelukokonaisuuden johtaja
Mikko Hannola, mikko.hannola@pshp.fi
Puh. 040 572 5584

Henkilöstöasiat, HR

Valmistelukokonaisuuden johtaja
Taina Niiranen, taina.niiranen@pirha.fi
Puh. 044 7865 301

ICMT

Valmistelukokonaisuuden johtaja
Rami Nurmi, rami.nurmi@pirha.fi

Hyvinvointialueen valmistelun avoimet tehtävät julkaistaan kuntarekry.fi -sivustolla.

Kirjaamo

kirjaamo@pirha.fi

Laskutusosoite

Pirkanmaan hyvinvointialue 

Y-tunnus: 3221308-6
Postiosoite: PL 272, 33101 Tampere

Verkkolaskujen välitystiedot

Verkkolaskuoperaattori: Maventa
Välittäjän tunnus: 003721291126
Välittäjän tunnus (pankkiverkko): DABAFIHH
Verkkolaskuosoite (OVT-tunnus): 003732213086

Sähköpostiosoite pdf-laskujen vastaanottamiseen:
invoice-32213086@kollektor.fi

Laskuissa pitää olla mainittuna tilaajan nimi.

Pirkanmaan hyvinvointialueen laskutustiedote 22.7.2021